ODBORNÉ OŠETRENIE CHODIDIEL

Anna Babicová PEDIKÚRA HRIŇOVÁ

Anna Babicová - Pedikúra, Tel.č. 0903 111 575
Mgr. Veronika Mázorová - Podológia, Tel.č. 0904 128 375


V prípade, že nereagujem na váš telefonát, ospravedlňujem sa, ale práve sa venujem inému zákazníkovi. V čo najkratšom čase vás budem kontaktovať späť.

Školská 1614/14, 962 05 Hriňová

babicova0@gmail.com

Parafínový zábal

Parafín je druh vosku pochádzajúci z ropy, ktorý sa vďaka svojmu unikátnemu zloženiu stal zaujímavou prísadóu v kozmetickom priemysle. 
Parafín je mimoriadne bohatý na minerálne látky, konkrétne železo, kremík a horčík. Taktiež je cenným zdrojom vitamínu E, ktorý často pridávajú do krémov pre zrelé ženy, pretože pomáha bojovať proti starnutiu pleti. 
Parafínový vosk má veľkú tepelnú kapacitu, dokáže teda absorbovať a ďalej si uchovať veľké množstvo tepla. Parafínová vaňa využíva zádržné tepelné kapacity parafínu v jednoduchom procese nazývanom tepelná výmena. Zatiaľ čo parafín mení skupenstvo, teplo je prevádzané do jadra postihnutej oblasti. Zároveň teploz parafínu otvára póry a podporuje cirkuláciu živín v koži. Parafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky. Počas zábalu dochádza k predaniu tepla a účinných minerálov do pokožky, zvyšuje sa jej prekrvenie, zmäkčuje a zvyšuje sa jej tonus. 
Medzi najobľúbenejšie patria parafínové zábaly rúk a nôh. Týmito pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli nielen spevnenie nechtov, krásnej jemnej hodvábnej pokožky, jej viditeľnému a okamžitému omladnutiu, ale dôjde k uvoľneniu drobných kĺbov, stuhnutého zápästia, ktoré sú následkom jednostrannej námahy napr. pri práci na počítači. 
Parafínový zábal prekrvuje pokožku, zmäkčuje stvrdnutú kožu, prehrieva svaly, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby. Dostavuje sa vysoký a okamžitý kozmetický efekt - pokožka je zamatovo hebká.
 

Parafín na ruky a nohy 

Pôsobí na intenzívnu regeneráciu pokožky. Po aplikácii teplého parafínu nastáva zvýšené prekrvenie pokožky a tým dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Je vhodná na namáhanú, popraskanú a vysušenú pokožku, zároveň môže byť ako doplnok ku kozmetickému ošetreniu ako preventívne zdravotné ošetrenie rúk, ktoré je veľmi príjemné.

 

Účinky:
- Naplní pokožku vitamínmi a olejmi
- Má blahodárny účinok na rast a pevnosť nechtov
- parafín na ruky a nohy - je určený pre pokožku trpiacu vysychaním, praskaním 
  a nedostatkom výživy. Riešia problém ako je praskanie, vysúšanie, zádery. Zabráni
  zhrubnutiu kože. Okamžite vracajú pokožke pruznosť a jemnosť.
- zrýchli sa metabolizmus a regenerácia buniek.

- pravidelnymi zábalmi sa docieli aj spevnenie a celková zmena kvality nechtov


Ako to presne prebieha? 

Teplota zahriateho parafínu je okolo 60 stupňov Celzia (plus-mínus 5 stupňov). Najskôr Vám v našom salóne vydenzifikujeme a v prípade potreby peelingom ošetríme ruky, potom ich ponoríme do tekutého teplého parafínu. Po zaschnutí počkáme približne 20 minút s rukavičkami na rukách. Nakoniec sa parafín jednoducho zlupne a ruky sa ošetria výživným krémom alebo gélom.

Indikácie:
- uvoľňuje spazmy
- reumatické bolesti
- degeneratívne ochorenie kĺbov
- pri bolestivých poúrazových stavoch
- vyvoláva prekrvenie takých tkanív, ktoré sú citlivé na nedostatok kyslíka 
(kosti, chrupavka, väzivá, šlachy, svaly) 
- zlepšuje hojenie tkanív a vstrebávanie výživy
- pôsobí na resorpciu chronických infiltratov a edémov 
- má sedatívne a imunobiologocké účinky

Kontraindikácie:
- varixy
- kožné plesne
- vysoký krvný tlak
- kardiovaskulárne ochorenia
- hnisavé kožné a zápalové ochorenie 
- horúčkovité a zápalové ochorenia
- dermatomykózy
- osteoporóza
- kovové implantáty