ODBORNÉ OŠETRENIE CHODIDIEL

Anna Babicová PEDIKÚRA HRIŇOVÁ

Anna Babicová - Pedikúra, Tel.č. 0903 111 575
Mgr. Veronika Mázorová - Podológia, Tel.č. 0904 128 375


V prípade, že nereagujem na váš telefonát, ospravedlňujem sa, ale práve sa venujem inému zákazníkovi. V čo najkratšom čase vás budem kontaktovať späť.

Školská 1614/14, 962 05 Hriňová

babicova0@gmail.com

Tipy a triky

Väčšinou to býva tak, že keď nás bolia kríže, hlava alebo chrbtica, dáme si analgetikum a na chvíľku si od bolesti poľavíme.

Čo tak, pozrieť sa na problém z iného konca?

Nohy. Nohy sú naším základom. Nohy sú pre nás ako kolesá pre auto. Ak máme defekt na jednom zo 4 kolies, už to auto svoju funkciu neplní. Presne takto to je aj s naším telom. Nohy sú jednou z jeho najdôležitejších súčastí.

Mnohí z nás nosili v detstve topánky po súrodencoch, alebo úzke topánky, aby sme vyzerali krajšie a teraz nerozumieme tomu, prečo nás nohy bolia, prečo máme rôzne ortopedické anomálie, ako sú halluxy, padnuté klenby, kladivkovité prsty, atď... Nuž, nohy si vybrali svoju daň. Mnoho takýchto ochorení sa prejaví až neskôr, po rokoch, a predsa spôsobujú ťažkosti.

Preto si treba položiť otázku: Ako sa starám o svoje nohy? Robím to správne? Aké topánky nosím? Atď..

Zhrubnutá koža na chodidlách nie je len estetický problém. Nie je umenie odstrániť zhrubnutú kožu. Umenie je zabrániť jej vzniku.

Na nasledujúcich stránkach som vybrala tie najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia, resp. poškodenia.

Nájdete tu odporúčania na domáce ošetrenie, čo robiť, čomu sa vyhnúť, spôsob akým sa ošetrujú tieto deformity v našom salóne a samozrejme nejaké produkty, ktoré sa v našej praxi osvedčili.

Zdravie našich nôh závisí od mnohých faktorov. Jedna vec sú genetické predispozície, ošetrenie a domáca starostlivosť. Tieto 3 veci spolu úzko súvisia. Preto pri každom ošetrení v salóne Vám odporučím produkty "šité na mieru" pre domáce ošetrenie nôh, ktoré Vám zabezpečia tú najlepšiu starostlivosť a zdravie pre Vaše chodidlá.